RSS
niedziela, 21 czerwca 2015
Blog przeniesiony na Facebooka i nowa strona www

Znajdziesz nas tutaj na Facebooku:

https://www.facebook.com/alternatywnycypel?fref=ts

Strona www Stowarzyszenia ALTERNATYWNY CYPEL:

www.ac.gohel.pl

23:53, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 czerwca 2014
Jest termin Szperka - 09.08.2014 r.

Z przyjemnością ogłaszamy, że tegoroczny Szperk odbędzie się 09.08.2014 roku! To już trzecia edycja! Jak co roku zapewniamy dobrą zabawę, ciekawą trasę, atrakcje na punktach, cenne nagrody i wspólne ognisko.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się 09.08.2014 na Marszu Szperk!
Więcej informacji wkrótce na stronie www.szperk.gohel.pl

 

Informujemy również, że blog nie będzie już prowadzony - póki co możecie nas odnaleźć na Facebooku:

https://www.facebook.com/alternatywnycypel

Jako organizacja dorośliśmy już na tyle, żeby z bloga przesiąść się na prawdziwą stronę www, która pojawi się wkrótce :)

 

Wszystkim wiernym i niewiernym czytelnikom dziękujemy :)14:51, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 kwietnia 2014
Dzień Ziemi w Helu - 26.04.2014 r.

Ostatnio było u nas troszkę spokojniej. Przygotowujemy wiele nowych ciekawych inicjatyw, które wkrótce przedstawimy. Zanim to jednak nastąpi, jak co roku zapraszamy na kolejną edycję Dnia Ziemi w Helu. 26.04.2014 r. o godz. 10:00 zbieramy wszystkich chętnych, dzieci i dorosłych, pod Halą Widowiskowo-Sportową w Helu. W planie mnóstwo atrakcji - najpierw przyjemny spacer do plaży w pobliżu ośrodka wczasowego Kormoran. Na miejscu spędzimy czas przy wspólnym ognisku i posiłku. Dla chętnych ekologiczna gra terenowa, konkurs malowania kredą. Dodatkowo posprzątamy plaże znajdującą się od strony Zatoki Puckiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

12:57, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 stycznia 2014
XXII Finał WOŚP HEL 2014 - klip

 

http://www.youtube.com/watch?v=JQNlV2b5TWA

13:02, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 stycznia 2014
Sprawy dwie

Pierwsza sprawa:

Suma zebranych środków w XXII Finale WOŚP w Helu wzrosła po ponownym przeliczeniu do kwoty: 7635,78 zł. Fantastycznie! :)

Druga sprawa:

Stowarzyszenie AC podjęło decyzje o założeniu profilu Facebookowego. Część osób była za, część przeciw, ale zwyciężyła myśl, że kijem, szczotką czy łyżeczką Wisły nie zawrócisz. No i pójdziemy w tej kwestii z prądem i duchem czasu. Skoro już jesteś na naszym blogu to jest szansa, że nas polubisz, będzie nam miło i będzie szansa na lubienie w realu :)

https://www.facebook.com/alternatywnycypel?notif_t=page_invite_accepted

16:18, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 stycznia 2014
Finał Orkiestry w Helu

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Helu już za nami. Oj działo się, działo tego dnia w Helu i na Półwyspie Helskim. Było naprawdę pięknie. Zebrana kwota przez Wolontariuszy WOŚP i dzięki licytacjom wyniosła w tym roku 7316,57 złotych! Tego dnia nie zabrakło nas również w Jastarni, która zorganizowała imprezę u siebie i dorzuciła do naszego sztabu kwotę 1603,49 złotych.

Cały Finał w Helu to blisko 10 godzin dobrej zabawy. Ciężko to wszystko opisać. Niech przemówią zatem obrazy - wszystkie fotografie odnajdą Państwo na naszym profilu Google + tutaj:

https://plus.google.com/u/0/photos/115347504599908286919/albums/5968689582819575601#photos/115347504599908286919/albums/5968689582819575601

Chcieliśmy pięknie podziękować - wszystkim, którzy wrzucili chociaż najdrobniejszą kwotę do puszki oraz dla osób, które brały udział w licytacjach. Finał nie odbyłby się również bez naszych partnerów i sponsorów, a było ich nie mało :) Wielkie dzięki dla:
Urząd Miasta w Helu, MZKS Hel, ZZOM Hel, Miejska Biblioteka Publiczna w Helu,  Restauracja Kutter, Świetlica Sojoterapeutyczna "Bocianie Gniazdo", ZSO Hel, Wojsko RP - Saperzy i Ratownictwo Chemiczne, Ochotnicza Straż Pożarna w Helu, KS MAXIMUS, Muzeum Obrony Wybrzeża, Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Stacja Morska w Helu, Baza Nurkowa Diving Baltic, Restauracja Izdebka, Pub Capitan Morgan, Restauracja Checz, Restauracja Maszoperia, Gafka Danuta Zakład Fryzjerski, Agencja Ochrony Konsal. 

Osobne podziękowania należą się uczniom gimnazjum ZSO Hel za dzielny całodniowy udział w Finale WOŚP i kwestę na ulicach Helu i Jastarni.

Wkrótce na naszej stronie pojawi się materiał video podsumowywujący ten szalony i jakże prawdziwie dobry dzień 12.01.2014 roku.

Do następego roku! SIEMA!
Sztab WOŚP w Helu

13:23, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 stycznia 2014
Hel na Pomoc! Gramy z WOŚPem!

Po raz kolejny Hel zagra mocnym brzmieniem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 22 Finał odbędzie się 12.01.2014 roku, a w Helu tego dnia organizatorzy przygotowali dwu częściową całodniową imprezę. Wszystko rozpocznie się o godz. 11 w Hali Widowiskowo - Sportowej gdzie do godz. 16 trwać będą pokazy taneczne i sportowe. Przez te godziny na ulicach Helu kwestować będzie 40 wolontariuszy. Druga część wieczorna odbędzie się w Restauracji Kutter gdzie zagra zespół wokalno - instrumentalny działający przy Bibliotece w Helu, a także zespół Gars oraz Radio Bagdad. Cały dzień będzie przeplatany atrakcjami, konkursami, loteriami oraz oczywiście licytacjami darów, które zostały podarowane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Jeśli nie jest Ci obca dobra zabawa w szczytnym celu tego dnia nie powinno Cię u nas zabraknąć. Siema!
19:11, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 stycznia 2014
Wielka Orkiestra ponownie zabrzmi w Helu!

Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL

Serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy do uczestnictwa w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Helu! Wielki Finał odbędzie się 12.01.2014 roku. W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, występy, licytacje i loterie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Helu od godz. 11:00 do godz. 16:00, a także część wieczorną z dodatkowymi licytacjami i występami zespołów muzycznych od godz. 18:00 w Restauracji Kutter.

Zapewniamy dobrą zabawę i zbiórkę pieniędzy na szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którym jest w tym roku zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Tego dnia nie może Cię zabraknąć, pokażmy szczodre, dobre serce mieszkańców naszego miasta i Półwyspu Helskiego. W 2013 roku helski sztab WOŚP uzbierał od mieszkańców Helu ponad 9000 złotych - możemy z takiego wyniku być dumni!
Już wkrótce wszystkie szczegóły Finału dostępne będą na stronach helskich portali informacyjnych i na blogu Stowarzyszenia ALTERNATYWNY CYPEL.
Pamiętaj, że możesz wspomóc Wielką Orkiestrę przekazując dary na licytację. Zbiórka darów odbywa się w Urzędzie Miasta w Helu, a także dary mogą być przekazane w dniu imprezy na ręce organizatorów.
Siema i do zobaczenia w niedzielę 12.01.2014 roku w Helu!
Paweł Bloch
Szef sztabu WOŚP Hel
14:35, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 grudnia 2013
Spóźniona foto relacja z Tranzwizji i Szczęśliwego Nowego Roku!

Koncert TRANZWIZJA udał nam się, oj udał. Panowie z Karol Shwarz All Stars, Judas Funeral, a także kilku innych muzyków, którzy dołączyli na końcu do jam session stworzyli niepowtarzalną miksturę artystycznych i energetycznych wrażeń. W sumie tej energii wystarczyło do 02:00 w nocy... Dzięki!

Obszerną foto relację z TRANSWIZJI obejrzycie poniżej. 

No i cóż jeszcze pozostaje: Załoga AC życzy wszystkim ludziom dobrej woli WSZYSTKIEGO CO ZACNE, PRZYJEMNE I PRAWDZIWE W NADCHODZĄCYM 2014 ROKU!!! No i rzecz jasna, bawcie się dobrze!


14:06, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 grudnia 2013
TRANSWIZJA w Helu

Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL inauguruje cykl koncertów TRANSWIZJA, które mają stać się nową propozycja na eksplorację muzyczną w Helu. Tu nie liczy się gatunek granej muzyki, a jedynie ich artystyczna wartość. Brak limitów - kosmiczna muzyczna podróż.

Pierwszy koncert z cyklu to doświadczone kapele z Trójmiasta:

Karol Schwarz All Stars (psychedelic rock, electronic) - KSAS przez 12 lat działalności zawsze stawia na czystą, spontaniczną energię. Ma na swoim koncie sentymentalne piosenki zahaczające o reggae i dub, jak i ciężkie tony radykalnej elektroniki.W 2011 roku grupa wygenerowała przebój „Czarnobrązowy jest orzech laskowy” który gościł często na antenie Trójki jak i innych radiostacji. Grali zagranicą (Niemcy, Szwajcaria, Włochy) jak i na największych krajowych festiwalach (między innymi Off Festival). Obecnie 14.12 – właśnie na Helu – odbędzie się premiera długo wyczekiwanego 8-mego albumu w dyskografii grupy – „Hi Mom!”. 

Judy’s Funeral (rock, shoegaze, alternative) - Judy’s Funeral to trzech zapatrzonych w noise chłopaków z Gdyni – Filip Rojek (perkusja), Piotr Piórkowski (bas, gitara i wokal) oraz Marcin Lewandowski (bas, gitara, wokal). Połączyła ich miłość do takich wykonawców jak My Bloody Valentine, The Jesus and Mary Chain czy A Place to Bury Strangers. Inspiracje nimi oraz wypracowany własny styl to coś, co przykuje uwagę każdego fana przesterowanych gitar, eterycznych wokali i mocnych ścian dźwięku. Obecnie promują singiel „Down Deep” promujący ich powstający właśnie drugi album.

Zapraszamy każdego  miłośnika dobrej muzycznej uczty do Restauracji Kutter 14.12.2013 r. w sobotę o godz. 19:00. Koncert zorganizowany tak, żeby był dla fanów muzyki darmowy. Czego chcieć więcej? POLECAMY, ZAPRASZAMY!


10:17, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
alternatywnycypel@gmail.com
tel. 537-37-13-13


Jest dobrze! Działamy!